Jak se zbavit chlupů na zádech?

Jak se zbavit chlupů na zádech?

Doba, kdy měli muži chlupaté hrudníky a záda je již dávno pryč. A v dnešní době se na takového muže většina lidí dívá jako za přinejmenším nemódního jedince, který o sebe nepečuje. Na druhé straně dnešní doba nám i dává možnost se rychle a efektivně přebytečných chlupů zbavit. Metod máme celou řadu, od klasického vytrhávání, až po laserové vypalování. A samozřejmě se od zvolené metody odvíjí i cena.

Jedna z nejlevnějších metod je asistence při „odchlupení“. Jako asistent může posloužit přítelkyně, manželka, dobrý kamarád, prostě prakticky kdokoli, komu věříte. Asistenta potřebujete, protože záda si s velkou pravděpodobností sami neoholíte. A teď už k samotné metodě.

 • Pokud máte dlouhé trsy chlupů, je nejvhodnější je nejprve zastřihnout. Je totiž potřeba, abyste chlupy pokrátili a pak až použili holící strojek.
 • Nechte svého pomocníka, aby Vám vydrhnul záda teplou vodou a jemným abrazivem. Můžete použít kartáč, žínku, houbičku, zkrátka vše, co Vám vyhovuje. Očistíte tak kůži a hlavně se zbavíte již odumřelých kožních buněk. Tento krok výrazně sníží možnost zarůstání chlupů.
 • Naneste pěnu nebo gel na holení po celých zádech, případně jen po části, kterou máte v úmyslu oholit.
 • Nechte svého pomocníka, aby Vám oholil záda. Nejlepší je stát blízko umyvadla, nebo rovnou holit ve sprše. Nejprve holte po směru růstu chlupů tzv. po srsti a poté proti směru tzv. proti srsti. Dosáhnete tak lepšího a hladšího oholení. Pokud byste holili hned proti srsti, tak můžete bolestivě podráždit pokožku.
 • Záda si poté pořádně opláchněte vlažnou vodou! A po sprše je jemně osušte spíše lehkým poklepáváním, než drhnutím. Drhnutí by mělo za následek, že byste si mohli nově odhalenou kůže podráždit. A na konec záda lehce pomažte krémem.

Druhá metoda je použití krému na odstranění chloupků. Tato metoda může být už trochu dražší a to podle typu zvoleného gelu. Depilační krémy Vám pomůžou od chlupů na delší dobu než běžné holení, ale můžou vám nepříjemně podráždit kůži. Krémy tohoto typu byste měli aplikovat zhruba jednou týdně.

 • Krém rovnoměrně rozetřete po ploše zad. Pokud nemáte dlouhý kartáč, budete opět potřebovat pomocníka.
 • Krém nechte působit podle instrukcí výrobce. Obvykle to bývá okolo 5ti minut. Čas pečlivě dodržujte, je zde totiž možnost, že pokud necháte krém zaschnout příliš dlouho, budete mít podrážděnou kůži a mohou se vyskytnout i komplikace při jeho odstraňování.
 • Chlupy odstraníme setřením například vlhkým ručníkem. Pokud chloupky nejdou snadno odstranit, ještě chvilku počkejte. Pokud však jdou snadno dolů, tak pokračujte a setřete celou plochu.
 • Po odstranění chlupů jděte do sprchy a osprchujte se teplou vodou. Je to jednoduchý způsob jak rychle a šetrně smýt veškerý zbylý krém a odstraněné chlupy.

Doporučujeme se před užitím krému podívat na možné alergeny.

Další z možných způsobů je užití vosku. Tato metoda je sice trochu bolestivější, ale odstranění chlupů se pohybuje v rozmezí 4 – 6 týdnů, což je ve finále celkem efektivní.

 • Začněte tím, že si koupíte sadu na depilaci voskem. Určitě narazíte na velké množství různých typů vosku. Pro odstraňování chlupů ze zad se ale nejvíce hodí depilace horkým voskem, protože tak dokážete pokrýt velké plochy. Mějte na paměti, že depilace voskem způsobí zarudnutí zad a zvýší poměrně razantně jejich citlivost. Dbejte na to a před návštěvou společnosti nebo různých aktivit depilujte alespoň jeden den předem.
 • Důkladně umyjte záda mýdlem a vodou. Tento krok je velice důležitý, protože vosk lépe přilne na chlupy zbavené tělního mazu a potu. Záda po osprchování důkladně osušte.
 • Připravte vosk dle instrukcí na obalu. Nejčastěji se vosk dává ohřát do mikrovlnné trouby, nebo vodní lázně. Vosk musí být teplý, ale ne příliš horký.
 • Voskem pokryjte menší část zad. Použijte přiloženou špachtli (nebo jinou čistou stěrku) a roztírejte vosk po směru růstu chlupů. Pracujte vždy na menší oblasti a pak se přesuňte k další.
 • Na vosk přiložte depilační pásky. Důkladně přitlačte a počkejte, až se přilepí.
 • Nejbolestivější fáze této metody – chlupy rychle vytrhněte. Pásku strhněte rychlým a plynulým pohybem proti směru růstu chlupů. Tedy opačně, než byl aplikován vosk. Pokud budete odtrhávat pomalu, budete tak vytvářet větší bolest. Takto pokračujte, dokud neodstraníte ze zad všechny chlupy.
 • Po dokončení depilace omyjte záda antibakteriálním mýdlem. Záda budou po depilace zarudlá a podrážděna a tím budou i náchylnější k možné infekci. Záda sprchujte vlažnou vodou.

Epilátor – tady už za nás pracuje technika moderní doby. Epilátor je malé zařízení, které vytrhává chlupy stejně jako pinzeta, ovšem epilátor jich má daleko více. Je to vlastně jako sada malých pinzet. Touto metodou dosáhnete podobného efektu jako u vosku, tedy 4-6 týdnů hladké plochy. Vhodná délka pro chlupy je zhruba kolem 2 cm a opět se neobejdete bez pomocníka.

 • Kůži umyjte teplou vodou. Sprcha uvolní vaši kůži a změkčí chlupy, což značně usnadní jejich vytrhávání. Nezapomeňte kůži dobře osušit.
 • Epilace začíná! Zapněte epilátor a nechte svého pomocníka, aby vám pomalu přejížděl po ochlupených místech vašich zad. Zuby epilátoru chlupy vytrhají podobně jako vosk.
 • Po dokončení epilace záda opět umyjte nejlépe antibakteriálním mýdlem, protože stejně jako u vosku, i zde zůstanou záda podrážděná a citlivá.

zada

Dostáváme se k možnosti profesionálních služeb. Ty jsou z pravidla nejdražší možnou variantou. O jejich efektivnosti můžeme dlouho debatovat a patrně se dá říci, že záleží na salónu, kde bude výkon prováděn.

 • Profesionální depilace voskem – výsledek bude s největší pravděpodobností totožný jako depilace doma. Stejně tak bolestivost. Profesionálové však pracují většinou rychleji a na vaši bolest moc neberou ohled, tedy zde budete mít stejný efekt za více peněz, ale méně času. Cena se pohybuje v průměru od 500 Kč.
 • Laser. Dnešní doba nám však nabízí i možnosti využití laseru. Při této metodě dochází k vypálení kořínků jednotlivých chlupů za použití precizní lékařské technologie. Tato metoda směřuje k trvalému odstranění chlupů. Při pravidelných laserových vypalováních se tedy postupem času dostane i vytoužený efekt, kdy na zádech nebudete mít ani jeden chloupek. Tato metoda je však nejdražší. V průměru se cena pohybuje kolem 5000 Kč. A když vezmete v potaz, že návštěvu studia budete muset pro odstranění opakovat nejméně 3x, pak se cena může vyšplhat na poměrně vysokou částku.

Vzhledem k tomu, že v našem týmu máme dobrovolníka, který má silně ochlupený hrudník a záda, plánujeme pro Vás zdokumentovat celý tento postup. V určitém časovém rozmezí vyzkoušíme všechny metody a budeme Vás průběžně informovat, která metoda se nám jeví jako nejefektivnější k poměru ceny a výsledku.

Tak hodně štěstí, chlupáčkové!

Reklamy

Zajímá nás i Váš názor!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s